BİLGİNET DESTEK HATTI (09:00 - 18:00)
Bize ulaşabileceğiniz telefon numarası: 0850 885 16 32
Bilgi Bankası
Outlook 2010 mail kurulumu
Gönderen on 29 July 2015 02:58 PM

1. Microsoft Outlook 2010'un “Dosya” menüsünden “Hesap Ayarları” seçeneğini tıklayın.2. “Yeni” seçeneğini tıklayın. 

3. Gelen ekranda “Sunucu ayarlarını veya sunucu türlerini el ile yapılandır” seçeneğini işaretleyip, “İleri” yi tıklayın. Sonrasında gelen ekranda  “Internet E-posta” seçeneğini işaretleyip,  “ileri” yi tıklayın.

 

 


4. Aşağıdaki bilgileri kendi alan adınıza göre düzenleyerek giriniz. (Ör: merhabadunya.com içinmail.merhabadunya.com şeklinde olmalıdır. Bu bilgileri girdikten sonra sağ alt köşedeki “DiğerAyarlar” butonu aktif duruma gelecektir. Bu butona tıklayip, 5. Adimdaki işlemleri tamamlayın.“Güvenli  Parola Kimlik Doğrulaması (SPA) kullanarak oturum aç” seçeneğini işaretlemeyin.


 

Not: gelen - giden sunucu adresinde sorun yaşamanız halinde  ilgili alana  email5.bilgihost.com adresini yazabilirsiniz.

  

5. Karşınıza gelen ekranda “Genel” sekmesinde ki ilk kutucukta “eposta@alanadiniz.com” yazacaktır. Bunu istediğiniz şekilde değistirebilirsiniz. Bu kısım epostalarınızın karşı tarafa ulaştığında kimden geldiğini gösteren alandır.

  

 Giden Sunucu Sekmesine geçin. “Giden sunucum (SMTP)için kimlik dogrulamasi gerekiyor.” ve “Gelen posta sunucum ile aynı ad ayarlarını kullan” seçeneklerini  işaretleyin ve diğer alanaları kırmızı çerçevede gördüğünüz şekilde bırakın.

  

 

Gelişmiş sekmesine geçin, 25 rakamını gördüğünüz “Giden Sunucusu – SMTP” bölümüne “587“ yazın ve başka herhangi bir değişiklik yapmadan “Tamam” butonunu tıklayın.

 

 

 

6. Bir önce ki menüye geri döneceksiniz. Burada da “İleri” yi tıklayıp gelen ekrandan “Son” ' u tıklayarak mail adresi kurulumunuzu tamamlayin.

 

 

(2 oy)
Bu makale yararlı
Bu makale yararlı değil

Yorumlar (0)
Yorum gönder
 
 
Tam İsim:
E-Posta:
Yorumlar: